PROWADZĄCY

Rekolekcje poprowadzą założyciele Przymierza Miłosierdzia, ojcowie:
Henrique Porcu i Antonello Cadeddu.

Osiołki Pana – o. Henrique Porcu i o. Antonello Cadeddu
Ojcowie założyciele wspólnoty Przymierze Miłosierdzia są niezwykłą, barwną parą ewangelizatorów.

Rodowici Sardyńczycy, pomieszali swój włoski charakter z brazylijskim temperamentem. Wybuchowa mieszanka! Pojechali na misje posługiwać w biednych dzielnicach Brazylii i tam odkryli powołanie w powołaniu, zakładając wspólnotę, która ma wychodzić do tych najbiedniejszych, nie tylko materialnie.

Jeden wysoki, poważny, z różańcem w ręce, nieustannie zatopiony w modlitwie, nieco groźnie spoglądający na słuchających. Drugi, niski, radosny, o zaraźliwym uśmiechu, podskakujący od czasu do czasu z radości, wykrzykując „Spoko loco”. Kiedy oni głoszą, nie da się zasnąć, a ich pokorna modlitwa z ogromną wiarą przenosi góry!

Sami o sobie mówią, że są osiołkami Jezusa. W końcu to na osiołku wjechał Jezus do Jerozolimy na Święto Paschy…


Wraz z Ojcami – założycielami na rekolekcje do Poznania przyjedzie również ojciec Pedro Mariano, który jest misjonarzem Przymierza Miłosierdzia w Brazylii.

Niezwykle charyzmatyczny kapłan, o czym mogliśmy się przekonać podczas jego wizyty w Poznaniu na ogólnopolskim spotkaniu wspólnot Przymierza Miłosierdzia – Misericordia Fest 2017. Niezwykła radość bijąca od niego udziela się wszystkim wokół.

W trakcie wrześniowych rekolekcji będziemy mogli usłyszeć Słowo Boże, które wygłosi ten brazylijski duchowny.